
Забезпечення збалансованого харчування для грудного малюка – важливе завдання батьків. А овочеві або фруктові соки, безумовно, є не тільки смачними, а й дуже корисними продуктами для новонароджених, відзначають лікарі-педіатри.
Раніше було прийнято давати малюкові соки в якості першого прикорму. Вважалося, що таким чином немовля зможе отримати максимальну кількість необхідних вітамінів і мінералів. Але сучасні педіатри впевнені, соки мають низьку харчову цінность та можуть провокувати виникнення алергічний реакцій у дітей.
Зараз лікарі рекомендують вводити соки дітям з 6 місяців, якщо вони знаходяться на грудному вигодовуванні ( дітям, що харчуються сумішами, іноді дозволяють давати вперше сік з 4 місяців). Така різниця в термінах зумовлена деякими відмінностями в роботі дитячого шлунково-кишкового тракту: суміш є більш складною для засвоєння, тому швидше готує організм немовляти до прийому «дорослої» їжі.

Користь соків для немовляти
Соки є багатим джерелом натуральних вітамінів і мінералів, які необхідні організму немовляти. До того ж рідка консистенція зручна в годуванні маленьких дітей. Соки для немовлят можна давати двох видів: свіжовичавлені або промислового виробництва (можна придбати в будь-якому магазині або аптеці).
Вживання соків з тільки вичавленого фрукта або овоча, безсумнівно, містить набагато більше корисних речовин, але водночас кількість кислот в такому напої також вище. Кислоти можуть подразнювати слизову оболонку дитячого кишківника, тому бажано розбавляти напій водою в співвідношенні 1: 1.
Соки для немовлят промислового виробництва, навпаки, пройшовши перевірку на якість і кількість кислот в напої, легше засвоюються дитиною, але мають менший набір вітамінів.
Соки з м'якоттю не рекомендується давати малюкові до однорічного віку.

Коли давати сік немовляті
Для того, щоб знизити ризик виникнення будь-яких алергічних реакцій при введенні соків в раціон малюка, слід для першої проби вибрати яблучний сік – освітлений напій із зелених сортів фруктів. У перший час краще давати малюкові баночний сік для дитячого харчування, при цьому слід уважно вивчати склад – в ньому мають бути відсутні цукор, патока або крохмаль. Також сік не повинен містити барвники і ароматизатори, зверніть увагу на термін придатності соку і вік дитини, який вказаний на етикетці.
Після введення в раціон дитини соку з яблук можна починати вводити інші фрукти з низьким ризиком алергії – груші, сливи, чорнослив і банан. А ось персик, морква, ягоди або цитрусові фрукти краще відкласти на більш пізній час, коли шлунково-кишковий тракт дитини буде готовий до підвищеного навантаження. Також слід запам'ятати, що давати змішаний напій з декількох компонентів можна тільки тоді, коли ви впевнені в гарній переносимості дитиною кожного з них окремо.
Давати такі напої рекомендується в першій половині дня між основними прийомами їжі, починаючи в 1 чайної ложки, поступово збільшуючи об'єм рідини, якщо у малюка не спостерігається погане самопочуття або алергії після прийому напою. Оптимальний обсяг соку, який можна малюкові випити протягом дня, розраховується в залежності від його віку - 10 мл на один місяць. Після введення повного дозволеного обсягу соку, можна ввести новий його вид (інший фрукт / овоч).
У цій статті ми розглянули найбільш важливі моменти в процесі введення соків в раціон малюка. Але краще, щоб будь-яка зміна в харчуванні дитини, зокрема введення в раціон натуральних і промислових соків, відбувалося під контролем лікаря-педіатра.